Nebankovní půjčka

nebankovní půjčkaV roce 2005 se navždy změnila česká finanční scéna. V tento rok se totiž objevily nebankovní společnosti, které začaly nabízet nebankovní půjčky. Jejich účelem bylo, aby si bez poroblémů mohli půjčit i lidé, před kterými banka zavírá dveře. Záměr se vydařil a v současné době jsou nebankovní půjčky hodně populární. Lidé je využívají dokonce i častěji než kreditní karty. Ono vlastně není divu, protože například u kreditní karty se úroková sazba drží až na 22 %, takže se půjčení skrze ni dost prodraží.

Jak nebankovní půjčka funguje?

Jedná se o online půjčku, která se vyřizuje na webových stránkách nebankovní společnosti. Je to její obrovská výhoda, protože díky tomu jsou peníze lidem dostupné vlastně okamžitě. Nebankovní společnost totiž nemá omezenou pracovní dobu. Půjčku do několika minut schválí během dne i noci a neprodleně také pošle peníze. Žadatel je má na účtu obvykle hned druhý den. Někdy se na účtu objeví do několika minut, vše závisí na rychlosti banky.

Nebankovní půjčka nemá přísné podmínky

Druhou velkou konkurenční výhodu má nebankovní půjčka v tom, že nemá přísné podmínky získání. Nebankovní společnosti je například úplně jedno, jestli:

  • je jméno žadatele uvedeno v registru dlužníků,
  • má žadatel dluhy i jinde,
  • má práci, nebo je registrován na úřadu  práce apod.

Díky tomu je nebankovní půjčka dostupná většině lidí.

Nebankovní půjčka a velmi mírné poplatky

Nebankovní půjčka boduje také tím, že se za ni platí jen velmi mírné poplatky. Je dokonce dostupná i zdarma. To platí pro nové žadatele, kteří si poprvé půjčí 9000 korun a dají si splatnost na 30 dní.